WYDARZENIA

Konferencja podsumowująca

WRZESIEŃ 2024

Czy jesteś szkołą zawodową organizującą mobilności zawodowe? Czy jesteś organizacją, która chciałaby zwiększyć swoje wsparcie i włączenie dla uczniów szkół zawodowych z niepełnosprawnością? A może jesteś firmą goszczącą międzynarodowych uczniów na praktykach? To wydarzenie jest dla Ciebie!

Zapraszamy do udziału w owocnym dialogu mającym na celu zwiększenie inkluzyjności projektów mobilnościowych. Naszym głównym celem są projekty mobilności w ramach Erasmus+ KA1, ale cenne rekomendacje i wnioski, które zgromadziliśmy, mają uniwersalne zastosowanie do wszelkich form mobilności.

Podczas naszej konferencji online (26.09.2024, godz. 10:00 GMT+2) nasi partnerzy projektowi przedstawią wyniki projektu, w szczególności zestaw konkretnych rekomendacji, procedur i najlepszych praktyk w zakresie włączenia osób z niepełnosprawnością w mobilności zawodowe.

Głównym celem naszego projektu było wspieranie organizacji wysyłających, goszczących i pośredniczących w organizacji praktyk zawodowych dla uczniów z niepełnosprawnością ze szkół technicznych.

Naszą grupę docelową są: szkoły techniczne, nauczyciele, mentorzy, uczestnicy praktyk międzynarodowych, instytucje organizujące praktyki oraz pracodawcy goszczący uczniów w ramach programu Erasmus+.

Sprawdź naszą stronę projektu, aby uzyskać więcej informacji!

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tej dyskusji. Twoja obecność i wkład są kluczowe w kształtowaniu jaśniejszej, bardziej dostępnej przyszłości dla wszystkich uczniów. Razem sprawmy, aby projekty mobilnościowe były naprawdę inkluzywne i wzmacniające.

Link do konferencji online: https://us06web.zoom.us/j/86225498666

W razie pytań lub aby potwierdzić swoją obecność, prosimy o kontakt z Markiem Prokopowiczem:
marek@prokopowicz.info

Wydarzenie jest otwarte – udział jest bezpłatny! Możesz zapoznać się z programem konferencji tutaj:

Spotkanie międzynarodowe w Grecji

KWIECIEŃ 2024

 

W dniach 09-11 kwietnia 2024 odbyło się ostatnie już spotkanie międzynarodowe, tym razem w Atenach, w Grecji. Wizytę zorganizował Partner z Grecji – Institute of Citizen’s Sustainable Development and Health. Było to kluczowe spotkanie, w któym wzięli udział partnerzy z Polski, Finlandii, Cypru i Grecji, umożliwiając wymianę doświadczeń i refleksji na temat dotychczasowych działań oraz planowanie dalszych kroków w realizacji projektu.

Program spotkania był bardzo bogaty i obejmował wizyty w różnych instytucjach edukacyjnych i przedsiębiorstwach, co pozwoliło uczestnikom na głębsze zrozumienie greckiego systemu kształcenia zawodowego oraz możliwości zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Odwiedziliśmy między innymi szkoły zawodowe, firmy logistyczne oraz przedsiębiorstwa z branży hotelarskiej. Szczególną uwagę poświęcono wizytom w firmie Goldair Handling, będącej jednym z kluczowych dostawców usług naziemnych w Grecji. Podczas spotkań z przedstawicielami tych instytucji omówiono różnorodne aspekty integracji osób z niepełnosprawnością w miejscach pracy oraz sposoby, w jakie firmy i instytucje mogą rozwijać programy praktyk zawodowych uwzględniających potrzeby tych osób.

Ostatnie spotkanie międzynarodowe w Atenach zamknęło cykl wizyt studyjnych, które miały miejsce w różnych krajach, w tym w Polsce, na Cyprze oraz w Finlandii. Podczas tych wizyt partnerzy projektu GO4VET zgromadzili niezbędne dane i doświadczenia, które posłużą do adaptacji Porozumień o programie praktyk dla wybranych zawodów oraz opracowania rekomendacji zakresie włączania uczniów z niepełnosprawnością do projektów mobilności zawodowej zagranicznej w ramach programu Erasmus+.

Spotkanie międzynarodowe w Finlandii

STYCZEŃ 2024

 

W dniach 23-25 stycznia 2024 w Finlandii w Anjalii i w Kouvolii odbyło się spotkanie międzynarodowe w ramach projektu Go for VET in Erasmus+. Razem z Partnerami z Grecji, z Finlandii, z Polski i z Cypru szukaliśmy najlepszych rozwiązań, które pozwolą uczniom z niepełnosprawnością korzystać z mobilności i wyjeżdżać na staże zagraniczne.

Gościła nas Fundacja kultury Ankkapurha w Anjalii. Wzięliśmy udział w wizytach studyjnych w: Szkole zawodowej Eduko w Kouvolii (podstawowy stopień w mediach i ekspresji wizualnej), w Centrum wielokulturowym Saaga i Domu Młodzieży „NuPa” również w Kouvolii. Byliśmy również w Fundacji Parik. Zwiedziliśmy także ciekawe Muzeum w Kouvolii. Sporym przeżyciem można nazwać udział w zajęciach terenowych i w z zajęciach z łucznictwa z gośćmi z fundacji Parik (mieszana grupa uczestników projektu i osób niepełnosprawnych).

Dzięki zróżnicowanym wizytom studyjnym zapoznaliśmy się z sytuacją na rynku pracy w Finladii, z kształceniem zawodowym oraz dostosowywaniem miejsc pracy do możliwości pracowników z niepełnosprawnościami. Udało nam się wymieniać doświadczeniami z naszymi Partnerami. Podczas spotkania pracowaliśmy także nad rezultatami projektu, nie tylko nad wzorcowymi programami stażowymi mobilności zagranicznych dla uczniów szkół technicznych, ale i nad częsiowym raportem, przewodnikiem wspierania osób z niepełnosprawnością w sektorach hotelarstwa, logistyki, weterynarii i w sektorze fotografii i multimediów.

Spotkanie międzynarodowe w Larnace

PAŻDZIERNIK 2023

 

W dniach 03-05 października 2023 odbyło się kolejne międzynarodowe spotkanie w ramach projektu Go for VET in Erasmus+. Tym razem gospodarzem spotkania była organizacja LTB – Larnaka Tourism Board.

Przeprowadziliśmy kolejne spotkania studyjne, które były okazją do zebrania dobrych praktyk w zakresie kształcenia zawodowego oraz współpracy i zaangażowania osób z niepełnosprawnością w projekty mobilnościowe. Odwiedziliśmy między innymi Sandy Beach Hotel, Mikes Kanarium Hotel, Uniwersytet UCLan, Szkołę dla Niewidomych św. Barnady, a także Urząd Gminy Larnaka.

Oprócz wizyt studyjnych pracowaliśmy także nad rezultatami projektu – porozumieniami o programie zajęć dla 4 zawodów oraz rekomendacjami i dobrymi praktykami w zakresie włączania uczniów z niepełnosprawnością do projektów międzynarodowej mobilności zawodowej w ramach programu Erasmus+.

W spotkaniu uczestniczyli partnerzy z Polski, Finlandii i Grecji.

Spotkanie międzynarodowe w Polsce

CZERWIEC 2023

 

W dniach 27-29 czerwca 2023 odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie w ramach projektu Go for VET in Erasmus+. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie oraz Centrum Badawczo-Szkoleniowe Dobre Kadry gościły partnerstwo we Wrocławiu i Krotoszynie. W wizycie uczestniczyli partnerzy projektu z Cypru, Finlandii i Grecji.

Udało nam się odwiedzić m.in.: Hotel Park Plaza Wrocław, Cafe Równik, Polski Związek Głuchoniemych – Dolnośląskie Centrum Medyczne, gabinet lekarski Animar FHU. wet. Marek Wosiek. Przeprowadziliśmy wizyty studyjne, których celem było zebranie dobrych praktyk w zakresie kształcenia zawodowego oraz współpracy i zaangażowania osób z niepełnosprawnością w projekty mobilnościowe. Braliśmy także udział w szkoleniach dotyczących charakterystyki różnych rodzajów niepełnosprawności.

Oprócz wizyt studyjnych pracowaliśmy także nad rezultatami projektu – porozumieniami o programie zajęć dla 4 zawodów oraz rekomendacjami i dobrymi praktykami w zakresie włączania uczniów z niepełnosprawnością do projektów międzynarodowej mobilności zawodowej w ramach programu Erasmus+.

Ostatniego dnia wizyty spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie, gdzie pomimo wakacji spotkaliśmy się z nauczycielami i uczniami poszczególnych kierunków kształcenia. To były pouczające i pracowite dni, ale w pełni zrealizowaliśmy ustalony plan spotkań

PROJEKT GO FOR VET IN ERASMUS+ (2022-2-PL01-KA210-VET-000101748) JEST WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ

© Copyright 2024 Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.